05 березня 2016

Душа народу в кожному із нас


 Мудреці говорять, що рідною для людини є та мова, якою вона бачить сни…Мабуть тому, що мова входить не лише у наше життя, у й у нашу підсвідомість, стає частиною нас самих, національною ознакою кожного.  Тож  не випадково у календарі з’явилася  дата – Міжнародний день рідної мови. Для нас, українців, це свято особливе, бо нам є чим пишатися: наша мова визнана  однією з наймилозвучніших мов світу.

 Саме тому студенти Херсонського кооперативного економіко-правового коледжу щороку відзначають цей день різноманітними конкурсами, вікторинами, брейн-рингами, де виборюють звання кращих знавців рідної мови. У цьогорічному командному поєдинку зійшлися першокурсники – студенти  груп П-191, Ф-191, Т-191, БМ-191, Р-191. Чотири різнопланових конкурси, у яких перевірялася і загальна ерудиція гравців, і знання історії та традицій українського народу, і швидкість мислення та мовленнєва грамотність,  не давали командам розслабитися ні на мить.


 Спочатку гравці відшукували в нашій мові слова, до складу яких можуть входити ноти. Думаєте, це просто? Можливо, але тільки тоді, коли ви необмежені часом. А коли на роздуми є тільки одна хвилина, доводиться діяти блискавично: зібрати  докупи весь свій лексичний запас, організувати роботу  команди, націлити всіх гравців на швидкість та якнайкращий результат. Юні мовознавці довели, що навіть за короткий проміжок часу можуть впоратися з роботою на відмінно!

 У другому конкурсі гравці доводили, що чудово орієнтуються не лише в минулому нашої держави, а й добре знають сьогодення. Не втрачали пильності всі команди, бо помилка суперників давала шанс заробити у свою скарбничку додаткові бали. Пожвавилися і вболівальники, адже так важко зберігати спокій і витримку, коли усвідомлюєш, що знаєш відповідь на запитання, на яке не можуть дати відповідь гравці твоєї команди.  Мимоволі думаєш: чому я не там, не з ними…


 Найважчим, на думку команд, виявився конкурс «Перевертні». У ньому потрібно було відновити первісну форму фразеологізмів, частини яких переплуталися. Адже щоб це зробити, треба бути не тільки ерудованим, а ще й добре знати літературу.

 «Лінгвістичний» конкурс, у якому гравці із заданих літер утворювали слова, виявив беззаперечного лідера – команду групи Т-191. Перевага була настільки значною, що навіть вікторина для вболівальників, яка давала можливість віддати зароблений бал своїй команді, не змогла змінити ситуацію.

 Компетентне  журі  відзначило  чудову командну  гру та злагодженість усіх учасників.  А перемогу святкували майбутні товарознавці.

 Після проведення подібних заходів на душі стає тепліше, адже все побачене свідчить про національну свідомість сучасної молоді, достойний рівень володіння державною мовою і готовність його удосконалювати. Бо як говорив Вольтер: «Усі європейські мови можна вивчити за шість років, свою ж рідну треба вчити все життя».

Юлія Краснова, студентка групи Ф-191
Алла Сергазіна, викладач коледжу

Немає коментарів:

Дописати коментар