02 березня 2016

Професіоналізм починається зі студентських років


 Коли сторони судового процесу переконані, що правда на їхньому боці, а суд першої інстанції не до кінця розібрався у справі, вони звертаються до апеляційного суду. Усі справи, які розглядає ця установа, завжди є хвилюючими не тільки для учасників судового процесу, а й для спостерігачів, бо саме тут приймається неупереджене колегіальне рішення.

 Наприкінці  лютого  третьокурсники  правознавчого відділення Херсонського кооперативного економіко-правового коледжу були присутні на судовому засіданні Апеляційного суду Херсонської області. Майбутні юристи вже неодноразово мали можливість спостерігати за розглядом судових справ. І це завжди викликає неабиякий інтерес, бо дає повне уявлення про специфіку роботи системи судочинства. Як  правило, студенти гаряче обговорюють  побачене та почуте у залі суду.

 Не винятком став і розгляд  цивільної  справи в апеляційному суді. Звісно, подібні ситуації студенти розглядали на практичних заняттях дисципліни «Цивільне та сімейне право».  Але одне  діло  уявити можливу життєву ситуацію, а зовсім інше – побувати на її розгляді, побачити і почути реальних учасників конфлікту.

 Майбутніх юристів  вразила загальна атмосфера судового засідання. Воно  відбувалося у формі відеоконференції. Оскільки такі технології з’явилися в юриспруденції нещодавно, правники  дізналися про особливості проведення такого судового процесу. Відеозв’язок було встановлено з представником відповідача, який знаходився у Скадовському районному суді. Студенти мали змогу ознайомитися зі справою, переглянути усі докази та рішення суду. При цьому відчути себе справжніми юристами.

 Майбутні правознавці ще раз переконалися: представники суддівської та адвокатської колегій виконують важливу та відповідальну роботу. Сфера їх діяльності  передбачає розбір  складних ситуацій, детальний аналіз фактів і обставин, а від рішення, яке прийме суд, часто залежить не тільки життя людини, а й цілої держави. Тому  гідне місце в цій професії  можуть зайняти тільки люди із загостреним почуттям справедливості, які мають вольовий характер, високі моральні якості та ідеали,  ораторський талант, вміють привернути увагу слухачів, відстояти свою точку зору.

 Саме такими спеціалістами прагнуть стати студенти правознавчого відділення під керівництвом висококваліфікованих  наставників – практикуючих юристів, викладачів Херсонського кооперативного економіко-правового коледжу. Адже  юрист - це професіонал, який не лише повинен мати фундаментальні правові знання, а й прагнути до самоосвіти, самовдосконалення, намагатися розвиватися в професійному плані.

Єлизавета Набока, студентка групи П-391
Алла Сергазіна, викладач коледжу

Немає коментарів:

Дописати коментар