24 вересня 2019

На гостині у високого мистецтваЯк нам відомо, у кожної групи студентів буває година спілкування. У когось вона в коледжі, а у когось - за його межами. 19 вересня виховна година у групи Т-291 проходила у бібліотеці ім.Лесі Українки, яка знаходиться за адресою: вул.Потьомкінська (Карла Маркса), 97. Коли ми увійшли до бібліотеки, нас одразу зустріли привітні працівники та провели до читальної зали юнацького відділу.


Ми познайомилися зі спеціалістом із живопису Херсонського художнього музею Альбіною Ігорівною, яка підготувала для нас презентацію про видатних художників-ювілярів  Херсонщини – Валерія Машинського та Анатолія Бикова.

Ця інформація була дуже цікавою. Нам не тільки розповіли про цих видатних людей, а й показали деякі репродукції картин. Ми усі разом вчилися «читати» картини: розпізнавали стильову манеру, ділилися своїми думками про те, що художник хотів передати нам, яку емоцію, визначали, чому саме ці кольори були обрані для картини та про що вони можуть свідчити.


Майже кожен ділився своєю думкою щодо побаченого на картині. Ми довідалися, що таке пленерна техніка малювання, чим графіка відрізняється від живопису, які техніки є особливо важкими в образотворчому мистецтві…На картинах ми впізнавали знайомі пейзажі Херсонщини, види міста та картини трудових буднів за радянських часів, міркували, де саме художники працювали над картинами.

Валерію Машинському цього року виповнилося б 85, він, на жаль, вже помер, але його син зберіг пам’ять про батька, відкривши приватну картинну галерею у власній квартирі.  Анатолію Бикову нині 80 років, він живе в нашому місті.

Можу сміливо сказати, що ця виховна година запам’ятається нам надовго. Дякуємо працівникам бібліотеки за організацію змістовного пізнавального заходу та Альбіні Ігорівні за цікаву розповідь. Радимо всім познайомитися з образотворчим мистецтвом Херсонщини, підвищити свій культурний та духовний рівень розвитку.

Дан Александру
студент групи Т-291

Немає коментарів:

Дописати коментар