23 квітня 2021

Кохання – щастя чи в’язниця, Бог від якої заховав ключі?


Роздуми…

Кохання – щастя чи в’язниця, Бог від якої заховав ключі?

Кохання…У словнику це слово визначається як «почуття глибокої сердечної прихильності до особи іншої статі». Але чим у реальному житті воно є для людини: щастям чи все ж таки в'язницею? Хотілося б детальніше розібратися в цьому питанні, адже коханню підвладні всі…

На мою думку, кохання - це одна з найважливіших цінностей у нашому житті. Кожен із нас хоче відчувати тепло обіймів коханої людини, або ж ніжний погляд, який шукає підтримки у ваших очах, хоче чути рідний голос, що змушує забувати про все. Кохання - це почуття, яке наповнює наше життя світлими моментами, які руйнують сіру буденність, перетворюючи її на насичену кольорову гаму життєвого шляху. І, начебто, усе з коханням ідеально…Саме такий напрошується висновок, якщо взяти до уваги все сказане вище. Але чи буває так завжди?

"Троянда – як кохання, може завдати болю, якщо не вмієш її узяти", - писала Ліна Костенко. Дійсно, любов не завжди дарує нам щастя, вона буває жорстокою: приносить біль, страждання…Потрібно пройти чимало життєвих доріг, щоб знайти саме свою людину, з якою ти захочеш провести все життя. Варто пам'ятати, що головна ознака справжніх відносин - взаємність, якщо немає взаємності, - ні про яке кохання і говорити не варто.

Тема кохання в літературі завжди була однією з центральних. Багато поетів висвітлюють його як почуття, здатне змусити людину йти наперекір рідним та близьким, поступитися своїми принципами та інтересами, залишити все заради коханої людини. Візьмемо як приклад трагедію Вільяма Шекспіра "Ромео і Джульєтта" – всесвітньо відому історію кохання двох молодих веронців із ворожих родин. Головні герої попри всі заборони та негаразди хотіли бути разом, були готові померти заради кохання. Ця історія закінчилась трагічно, але певною мірою вона є й оптимістичною, адже тільки смерть змогла об'єднати душі закоханих навічно. Виходячи з цього, можна дати ще одне визначення слову "кохання" - вічне протистояння твого розуму та твоїх почуттів.

Отже, кожна людина хоче кохати та бути коханою. Кожен потребує особистого щастя та підтримки. Кохання не потрібно боятися, хоч іноді воно і приносить біль, змушує робити шалені вчинки… Але, покохавши один раз, - ви вже не зможете відмовитись від цього надзвичайного почуття.

Аліна Міщенкова,
студентка групи П-291

Немає коментарів:

Дописати коментар