11 лютого 2021

Роль жінки в суспільстві


Роздуми…
Роль жінки в суспільстві


Здавна так повелося, що у чоловіків та жінок є своя, часом стереотипно визначена, роль у суспільстві.

Чоловік із давніх–давен був взірцем мужності, працьовитості, добувачем їжі, продовжувачем свого роду. Жінка була господинею домівки, берегинею домашнього вогнища.

У різних куточках світу і в різні часи до жінок ставилися неоднаково. У добу матріархату від жінок залежало все, десь до жіночих думок просто прислухалися, для когось представниці слабкої статі були музами, а десь жінка відігравала роль гарної картинки, була звичайним доповненням до чоловіка. 

До ХХ століття у сферах суспільного життя жінок теж не сприймали серйозно, вважали, що це не їх напрям діяльності. Наприклад, вважалося, що хорошим мисливцем або рибаком може бути лише чоловік. Але з розвитком суспільства цей стереотип відійшов у минуле.

На мій погляд, у ХХ-ХХІ столітті жінки почали доводити, що можуть бути не тільки вправними господинями, а й видатними політиками, керівниками, науковцями, можуть складати неабияку конкуренцію чоловікам у бізнесі. У всесвітній історії є багато прикладів таких жінок. Єлизавета ІІ, королева Великої Британії, є живим прикладом того, що в наш час жінка може правити великою і сильною країною.

Отже, як показує життя, жінки недарма виборювали своє право на рівність із чоловіками. Вони можуть виконувати соціальні функції не гірше від сильної половини людства, а іноді навіть краще від них.

Валерія Шестакова, 
студентка групи ПЗ-401

Немає коментарів:

Дописати коментар