18 лютого 2021

Юридичні аспекти ведення ресторанного бізнесу


Як часто Ви відвідуєте заклади ресторанного господарства? Звичайно, в період пандемії ввелися певні карантинні обмеження, але це не вплинуло на популярність, кількість відвідувань та якість обслуговування у кафе чи ресторанах. Навпаки, кожному гостю ще більше стали приділяти уваги та цікавитися його думкою щодо якості страв та обслуговування.
Як же приємно зайти до кафе чи ресторану і побачити щиру посмішку не тільки від адміністратора закладу, а й офіціанта, бармена. Це означає – Вас раді бачити! В це місце хочеться приходити і відпочивати думками. Постійна метушня заважає нам дихати на повні груди і тільки після гарного відпочинку, людина з новими силами приступає до роботи, виконання професійних обов’язків.
Можливо хтось із Вас мріє створити власний ресторан, стати успішним ресторатором? Ця інформація саме для Вас!
Під час спільного засідання клубу правознавців «Феміда» та гуртка «Успішний ресторатор», майбутні фахівці готельно - ресторанної справи ознайомили з типами закладів ресторанного господарства та видами ресторанів, а про юридичні особливості ведення ресторанного бізнесу розповіли майбутні юристи.
Ресторанний бізнес є одним із найперспективніших видів бізнесу. В останні роки, все більше і більше відкривається нових закладів, кожен із них покликаний здійснювати функцію гостинності й виконувати технологічні процеси надання харчування та організацію дозвілля.
А також намагаються вразити відвідувачів цікавим інтер’єром, новими підходами до обслуговування гостей, широким асортиментом запропонованих страв та додаткових послуг, і звичайно, доброзичливою  атмосферою.


Студентка ІІІ курсу Звягінцева Аліна розповіла про багато цікавого щодо особливостей діяльності закладів ресторанного господарства та їх типи.
Давайте перевіримо! Які ж Ви знаєте види закладів ресторанного господарства? Для гуртківців та запрошених студентів Ольховик Діана підготувала вікторину.
Майбутні ресторатори та запрошені студенти спеціальності «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність» із впевненістю відповідають на запитання запропонованої вікторини: ресторан, бар, кафе, кафе-бар, кафе-пекарня, чайний салон, їдальня, кафетерій, закусочна тощо.


Майбутні юристи також із великою зацікавленістю відповідали на запитання, адже сама головна вимога, яку зараз пред’являє роботодавець – обізнаність у всьому!
Уявіть собі, до юриста за консультацією звертається власник ресторану і саме фахівці, які закінчують наш коледж, не розгубляться, адже мають фундаментальні знання з різних галузей права.
Студенти, які навчаються у ХКЕПК з відповідальністю відносяться до занять, виконанню індивідуальних, дослідницьких і творчих завдань.
Так, студентка четвертого курсу правознавчого відділення Чорна Наталія презентувала  проект «Створюємо ресторан власноруч».  Як виявилося, для відкриття ресторану недостатньо мати тільки приміщення, ведеться значна підготовча робота, одержання всіх необхідних дозвільних документів.


Далі,  гуртківці опрацьовували проблемні питання, які можуть виникати під час організації ресторанного бізнесу та безпосередньої діяльності цих закладів.
Так, Надкернична Олена, студентка групи П-491 ознайомила гуртківців із особливостями притягнення працівників до матеріальної відповідальності. Порада від майбутнього юриста: укладати договори про повну матеріальну відповідальність, що забезпечить уникнення порушень на робочому місці.


Майбутніх рестораторів особливо хвилювало питання офіційного працевлаштування, адже іноді роботодавець може допускати ряд порушень і таким чином, порушувати права працівника. Так, роботодавець при офіційному працевлаштуванні повинен видати наказ, у якому підтверджує даний факт і гарантує належні умови праці та її достойну оплату.


Спільне засідання було дуже корисним, адже питання ведення ресторанного бізнесу, офіційного працевлаштування є важливими та актуальними на даний час.
Багато хто із присутніх, дійсно мріє відкрити власний ресторан, юридичну фірму, адже відчуває у собі сили. Для успішного бізнесу саме головне – ідея, бажання та ґрунтовні знання з економіки та права.
Саме студенти ХКЕПК мають всі перспективи досягти успіху в майбутньому.

Успіхів!!! Мрійте найчастіше і бажання обов’язково здійсняться!!

Унчикова В.А.
Івахненко А.В.

Немає коментарів:

Дописати коментар