05 лютого 2021

Що означає бути великим?


Роздуми…

Що означає бути великим? Це значить слугувати людям, 

будучи вищим за них

На мою думку, великою людина стає тоді, коли, вирвавшись із самих низів, досягає значних висот. Але не для того, щоб самореалізуватися чи просто задовольнити свої амбіції, її мета має бути благородною: слугувати людям. Яскравим прикладом є такі історичні особи, як Махатма Ганді та Спартак.
Зробимо невеличкий екскурс в історію. Спартак був римським солдатом, який дезертирував і став рабом. Про несолодку долю рабів ми теж знаємо: раб – це ніхто, порожнє місце. Його продали для кривавих розваг впливових людей, адже життя раба нічого не коштувало. Так Спартак став борцем на арені - гладіатором. Він бачив, що гладіаторські бої завжди закінчуються чиєюсь смертю, і не в ім’я чогось благородного, а тільки тому, що багатії бажали видовищ. Спартак зміг підняти повстання рабів, яке отримало назву «Повстання Спартака». Він надихнув на боротьбу проти несправедливості приблизно 100 тисяч рабів. На жаль, Спартак загинув у бою, а повстання було придушене. Та його ім’я все одно увійшло в історію, бо він перший наважився на боротьбу проти рабства. Про подвиг цього сміливця можна прочитати в книжках, подивитися художні фільми.

Махатма Ганді – один із найбільш впливових лідерів свого часу. Його називають «батьком індійського народу та нації». Він запам’ятався тим, що прагнув здобути незалежність Індії без насильства, був переконаний, що всі нації та народи рівні між собою. При цьому Ганді був людиною простою, розумів страждання і біди своїх співвітчизників. Своєю цілеспрямованістю та щирим ставленням до простих людей, він давав силу та надію індійському народу на більш щасливе майбутнє. Саме завдяки цьому політичному лідеру Індія здобула свою незалежність.

Долі цих двох історичних постатей доводять нам, що бути великим - це служити людям, використовуючи на благо інших своє положення в суспільстві, талант, харизму, здібності, розум…

Ілля Квасніков,
студент групи П-491

Немає коментарів:

Дописати коментар