03 лютого 2021

Пригоди із ХКЕПК – гарантовано!


Тільки слабкі скоюють злочини: сильному і щасливому вони не потрібні. 
Вольтер

Спеціальність «Право» є однією із найскладніших у світі, адже юриспруденція вимагає повної віддачі. Юрист не може дозволити собі чогось не знати, адже закони «не сплять». Кожного дня вносяться зміни до законодавства, тому представники Феміди повинні постійно слідкувати за ними.
Представники правознавчого відділення ХКЕПК не виняток, а тому ставлять перед собою цілі і впевнено їх досягають. Саме головне – зрозуміти, яка сфера юриспруденції тобі до вподоби.  Так, досить часто, вступаючи до ХКЕПК, підліток бачить себе прокурором, а після проходження виробничої практики, розуміє, що саме правоохоронна діяльність – шлях до успішного майбутнього!
Так, як студенти спеціальності «Право» вивчають дисципліни «Кримінальне право», «Кримінальний процес», то досить часто працевлаштовуються на посади поліцейського чи слідчого.
Слідчий – цікава та актуальна професія! На жаль, в період пандемії, люди ще частіше почали вчиняти злочини. А в житті багато  залежить від вибору. Не дарма Гегель стверджував: «Людина є ніщо інше як ряд її вчинків».
Давайте поміркуємо, а що взагалі людину штовхає на вчинення злочину? В основному, це користь, відсутність повного задоволення від життя. Зазвичай такі люди  не бажають працювати самостійно. А й справді, навіщо кожного дня ходити на роботу, працювати, можливо зробити все простіше – вкрасти!
Цього разу, для студентів правознавчого відділення організовано захід «Слідство ведуть юристи». Звичайно, жага до пригод, розслідування злочинів, пошук доказів – захоплює майбутніх юристів. Тому, студенти активно долучилися до розслідування такого злочину як грабіж. Це й не дивно, якщо проаналізувати статистику кримінальних злочинів, то крадіжки, грабежі вчиняються найчастіше.
Так, студентам було запропоновано вирішити практичну ситуацію, які досить часто стаються у м. Херсоні. Далі, розслідування…
Ви тільки уявіть, як важко працювати слідчим? Знання закону не дасть результату. Потрібно щось більше: логіка, інтуїція, десь детективна практика і звичайно психологія.


Слідчий чітко знає на практиці, що злочинці дуже старанно приховують свій проступок і ні в якому разі не визнають свою вину. Іноді, все говорить проте, що саме ця людина вчинила злочин, але не достатньо фактів, доказів. А тому, потрібно докласти чималих зусиль, задля того, щоб їх знайти та притягнути винного до відповідальності.
У ході слідства, студенти поступово формували доказову базу щодо розкриття грабежу, проаналізували ряд процесуальних документів.
Майбутні юристи, які тільки цього року вступили до коледжу, настільки захопилися розслідуванням, що уявили себе справжніми Шерлоками Холмсами. Цей захід ще раз запевнив, що кожного дня ми будуємо своє майбутнє. Яким воно буде? Все залежить тільки від нас, наших вчинків.
Чому іноді люди стають на злочинний шлях? Жага до легких грошей, безкаранність і протест проти всього суспільства,  і навіть своїх рідних. Не можливо достукатися до людини, якщо серце зачинене.
Тому, давайте бути відкритими один до одного. Ми не одні, поряд із нами є наші близькі, знайомі, які ладні зробити все для нас, прийти на допомогу. Потрібно тільки прийняти її!

Із ХКЕПК Ви ніколи не будете самотніми!

КОЛЕДЖ – ДРУЖНЯ ТА ПРОФЕСІЙНА АТМОСФЕРА, ВИРІЙ 
ПОЗИТИВНИХ ЕМОЦІЙ!!!

Аппазова Світлана Володимирівна
Унчикова Вікторія Анатоліївна

Немає коментарів:

Дописати коментар