04 лютого 2021

Добре ім’я – найкраще багатствоРоздуми…

Добре ім’я – найкраще багатство

Добре ім’я – найкраще багатство? Чи так це насправді? Що таке взагалі добре ім’я?

На мою думку, це наша честь. Я переконаний, що це найбільша чеснота людини. Кожен із нас приходить у цей світ з однаковими правами, з чистою душею і з незаплямованою честю. Тільки потім, ідучи життєвим шляхом, ми здійснюємо свої злети та падіння, добрі й погані вчинки. Тобто це все впливає на честь, на наше добре ім’я.

З давніх–давен у багатьох народів честь та репутація дуже цінувалися. Наприклад, у стародавній Японії для самураїв було справою честі захищати свого феодала. Але якщо японський воїн не виконав свого завдання, тобто господаря убивали, його честь була заплямована, і вихід був тільки один - вчинити ритуальне самогубство. Тільки таким чином можна було повернути своє добре ім’я.

Український народ, як усім відомо, мав багатостраждальну долю. Але, незважаючи на всі утиски сусідніх держав, він не втратив своєї честі й гідності. Проведемо паралель із сучасністю. Сьогодні наші українські солдати-герої знову відстоюють територіальну цілісність та добре ім’я держави на Сході країни.

У наш час честь не перестала бути найбільшою чеснотою людини, але, на жаль, не у всіх вона є, так як і совість.

Отже, добре ім’я – справді найбільший скарб, і потрібно ще змалечку пройти шлях порядної людини, щоб вас згадали, як писав Тарас Шевченко, « …не злим, тихим словом».

Андрій Надольний, 
студент групи П-392

Немає коментарів:

Дописати коментар