01 листопада 2021

ВИКОРИСТАННЯ ПЛАСТИКОВИХ ПАКЕТІВ: ВИВЧАЄМО ЗАКОН


Люби природу не як символ Душі своєї,
Люби природу не для себе,
Люби для неї.
Максим Рильський

Як приємно вранці, милуватися сонячним промінням, вдихати чисте повітря. Так і хочеться жити, творити, ставити цілі на майбутнє…

Сьогодні студенти ХЕКПФК на спільному засіданні клубу правознавців «Феміда» та гуртка «Концепція успіху» обговорювали питання заборони пластикових пакетів.

А чи користуєтеся Ви особисто пластиковими пакетами? Якщо так, яку кількість пакетів використовуєте? І тепер рахуємо, приблизно 15 пакетів на тиждень кожна людина використовує в побуті. За рік – майже 600 пакетів! Уявіть масштаби! Саме тому ми вже сьогодні повинні докладати зусилля, щоб зменшити ці великі цифри.

Як впливає використання пакетів на природу, з точки зору екології, розповідали студенти коледжу.


Все частіше з екранів телевізора чуємо про страшну статистику, як пакети шкодять тваринам та Світовому океану. Ці картинки наводять жаху навіть на найхоробріших…


З метою популяризації екологічного підходу до використання пакетів, майбутні юристи зняли відеоролик – соціальну рекламу і презентували її на засіданні.

А, студентка групи П-491 Процик Софія ознайомила присутніх із основними законодавчими нормами щодо використання пластикових пакетів.


Нарешті Верховна Рада прийняла рішення про обмеження пластикових пакетів. Їх використання на території України буде контролювати окремий державний орган, а у разі порушення закону – штраф від 3200 грн. до 17000 грн.


Представники гуртка «Концепція успіху» підготували цікавий презентаційний проєкт щодо характеристики виробництва та утилізації різних видів пакетів.

Давайте проведемо з вами експеримент. Візьміть будь- який пакет і спробуйте його описати. Так, у мене, наприклад, зелений пакет «АТБ». Дивимося на його характеристики: пакет з ручками, виготовлений із полімерних матеріалів. Склад цього пакету: поліетилен низького тиску високої щільності HDPE, крейдяна домішка, барвник. Призначення: для пакування та транспортування господарських, промислових товарів, та харчових товарів в первинній упаковці.

Чи всі звичайні громадяни знають складові пакетів і чи зможуть розрізнити, якими можна користуватися, а які заборонені в обігу?

Ці тонкощі добре відомі представникам спеціальності «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність», адже майбутні підприємці зацікавлені в отриманні прибутку, а тому, всі їх клієнти повинні бути задоволені.


На реальних прикладах, майбутні підприємці пояснили особливості маркування пакетів, їх якісні характеристики.


Наприкінці заходу, студентка групи П-291 Катерина Циганова презентувала практичні поради кожному, адже берегти природу треба починаючи із себе.

Студенти спеціальності «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність», а саме групи Т-291 (Рябова Катерина, Сапіга Кіріл) та Т-191 (Мельниченко Олександр) підготували цікаві відеоролики на тему: «Бережемо природу разом!».

А тепер у мене до Вас запитання: «А як саме Ви бережете природу?».

Відповіді різноманітні: відмова від м’яса, сортування сміття. Саме головне – якомога менше шкідливого впливу на навколишнє природне середовище.


Давайте разом берегти природу! Ось такі практичні поради для кожного із нас:

  • Відмовтеся від зайвого використання пакетів.
  • Придбайте еко-торбинки для походу до магазину.
  • В магазині віддавайте перевагу продуктам в еко-упаковці.
  • Сортуйте сміття.
  • Здавайте поліетиленові пакети, пляшки до пунктів переробки.


ХКЕПФК – ДОПОМОЖЕМО ЗБЕРЕГТИ ПРИРОДУ!

Н.В.Бойко
Н.А. Остапчук
В.А.Унчикова

Немає коментарів:

Дописати коментар