16 листопада 2021

Роздуми… Щастя – воно як пташка, у вись пурхне – і не спіймаєш…


Думаю, слово «щастя» кожна людина у своєму житті чула не раз. Але що означає, бути щасливою людиною?

Напевно, кожному для щастя потрібні різні речі. Для одних – це сім’я, кохання, діти, а для інших – успіх у роботі, достаток, гроші. Дійсно, тяжко щастя знайти, але легко його загубити.

Щоб бути щасливою, людина докладає багато зусиль. Вона переживає, почуття й емоції переповнюють. На шляху до щастя ми страждаємо, закохуємося, мріємо, сподіваємося… Наприклад, Леся Українка в драмі-феєрії «Лісова пісня» яскраво змалювала, до чого може призвести втрачене щастя. Спочатку Лукаш закоханий у Мавку, вони щасливі. Природа і їх душі перебувають у гармонії. Але Лукаш не цінує кохання Мавки. Він поринає у побутові проблеми і втрачає своє щастя. Згодом Лукаш зрозуміє свою помилку, але вже буде пізно.

Мені здається, що щастя не залежить від долі й удачі, а від самої людини. Наприклад, молоді сім’ї женуться за багатством, їдуть на заробітки, втрачають там своє здоров’я. Як наслідок, члени сім’ї змушені розділитися, підтримуючи зв’язок тільки через ґаджети. Діти живуть самі по собі, бо батькам ніколи займатися їхнім вихованням – треба заробляти гроші. Тому часто і виходить, що у погоні за примарним щастям люди втрачають найцінніше: сім’ю, здоров’я, можливість бачитися з рідними.

Отже, важко щастя знайти, зберегти, і дуже легко втратити. Усе залежить від самої людини та її життєвих пріоритетів.

Ганна Романенко,
студентка групи О-391

Немає коментарів:

Дописати коментар